Lawrence English jest artystą audiowizualnym, kompozytorem i kuratorem sztuki. Mieszka i tworzy w Australii. W swoich eklektycznych poszukiwaniach artystycznych podejmuje tematy przestrzeni, postrzegania i pamięci. Wykorzystuje wiele form – dźwięk, instalacje, pokazy i formy polimedialne – by tworzyć dzieła, ktre w zamysle są subtelnym, zmysłowym rozważaniem przestrzeni i skłaniają odbiorcw do kontemplowania tego, co znajduje się na granicy ich percepcji – lub wręcz poza ową granicą.

Prace Lawrence’a Englisha były wielokrotnie wystawiane w Europie, Wielkiej Brytanii, Japonii, Stanach Zjednoczonych, Nowej Zelandii i Australii. English wspłuczestniczył także w licznych wystawach zbiorowych, m.in w przygotowywaniu instalacji dźwiękowej Bathe razem z Toshiyą Tsunodą z Jokohamy. Tworzył też

sztukę publiczną, np. projekt Triumvirate and Portalis z Kim Dermuth i Eluned Lloyd, a także Sombre Verde, przygotowaną niedawno tymczasową instalację dźwiękową w centrum Brisbane.

Jako kurator, English aktywnie wspiera i popularyzuje sztukę dźwięku w Australii. Odpowiada za trwającą wciąż serię projektw w Institute of Modern Art, obejmującą wystawy międzynarodowych artystw takich, jak Melatonin, Gravities of Sound czy Audible Geography. Oprcz zajmowania się sztuką komponuje prowokujące utwory dźwiękowe i muzykę; magazyn „Signal To Noise” nazywa je „nieprawdopodobnie zachwycającym przykładem wspłczesnej muzyki konkretnej”.

PL
GB
Under-GB

Fleck
Galaxies Of Dust
Entoloma Abortivum
If I Dream May It Be In Fits
Prelude to
Clouds For Company

Kompozyje dźwiękowe – Lawrence English:

 

Lawrence English

© COPYRIGHTS RESPECTIVE ARTISTS,CURATOR, AND AUTHORS OF PUBLISHED ARTICLES